Witam Cię serdecznie! Święta Wielkanocne to dla mnie doskonała okazja do stworzenia tego krótkiego Wpisu oraz złożenia Ci najserdeczniejszych życzeń. Możliwe, że nigdy się nie poznamy ale wiem dobrze, że jest w Tobie Wielkość. Wiem, gdyż sam jej kiedyś w sobie nie dostrzegałem. A gdy zniknęła ta iluzja, zaczęła ona opadać również z innych ludzi.… Przeczytaj
Wpis!
O Emocjach – Żal (Część 2)
Poszukaj pomocy

Jak sobie sprytnie poradzić z trwającym żalem po rozstaniu z dziewczyną ?
Łukaszu, dziękuję za komentarz!
Oczyścić się z emocji nie można sprytnie. To nie zabawa z własną psychiką.
Żal trwa, gdyż się go trzymasz, utożsamiasz się z nim, racjonalizujesz, a jednocześnie tłumisz w sobie. Dlatego nie znika.
Żal pojawia się jako INFORMACJA, że to z czym się utożsamiliśmy i do czego się przywiązaliśmy utraciliśmy.
Czyli – to informacja, że mamy możliwość oczyścić się z tego, przez co sami się ograniczaliśmy. To sygnał o możliwości wewnętrznego wzrostu.
Nie można tego zrobić sprytnie. W życiu chodzi o mądry, pełen miłości rozwój.
Poza tym już podałem rozwiązanie – pozwolić go sobie w pełni przeżyć i puścić. Pozwolić odejść tej dziewczynie. Przestajesz już odbierać sobie radość i moc przez to, że tej osoby nie ma już w Twoim życiu.
AKCEPTUJESZ to, wybaczasz jej i sobie i uczysz się żyć w radości z tym jak obecnie wygląda życie. A jak są jakieś obszary, o które warto byłoby się zatroszczyć – nie robisz tego z poczucia braku czy wstydu, ani żalu i strachu, tylko z troski, z pragnienia zadbania O SIEBIE. Bo tylko dzięki temu, że uczciwie dbasz o siebie możesz zadbać o inną osobę, a tym samym o związek.