Dni
Godzin
Minut
Sekund

Ilość Wolnych Miejsc:
/

Witam Cię serdecznie!

Oto drugi artykuł z serii O Emocjach - Żal. Część pierwszą znajdziesz klikając na link poniżej:
O Emocjach - Żal - Część 1.

Już w niejednym artykule wspominałem o zależności:
BYĆ -> ROBIĆ -> MIEĆ

To, jacy jesteśmy (za jakich się uważamy) wynikają nasze działania, a z naszych działań (czyli m.in. intencji tych działań) wynikają rezultaty - to, co posiadamy.
Człowiek może tylko mieć to, jaki sam jest. Jeśli uważamy się za ofiarę, nie odniesiemy sukcesów. Jeśli zaś jesteśmy bogaci wewnętrznie, np. mamy wielką wiarę w siebie, nasze działania nie zatrzymają się na pierwszych przeszkodach i bardzo możliwe, że sukces osiągniemy.

Co więcej - każdy w swoim życiu cały czas realizuje 100% swojego obecnego potencjału. Tak jak kwiat - nie jest w żadnej chwili gorszy. Ale nie zatrzymuje się, nie opiera się samemu sobie - swojej obecnej formie - temu co jest. Pozwala sobie na rozkwit. Odżywia się tym, co niezbędne. I postrzega siebie zawsze o jeden krok dalej - dzięki temu nie ogranicza swoich działań, ani nie ogranicza się swoimi działaniami.

Jeśli w jakikolwiek sposób kierujemy się zależnościami odwrotnymi, czyli:
MIEĆ -> BYĆ
ROBIĆ -> BYĆ
Ryzykujemy cierpienie.

Gdyż cierpienie jest brakiem akceptacji sygnałów alarmowych - emocji. Brak akceptacji to opór. Zaś opór wprowadza do naszego organizmu napięcie. Wraz z opieraniem się emocjom i to jeszcze emocjom ocenianym jako coś negatywnego, zatrzaskujemy w sobie dosłownie toksyny. Przywiązanie do MIEĆ i BYĆ, a wraz z nimi utożsamienie się z negatywną oceną swojego BYĆ to więzienie. Zaś wszystko, co jest w nas, bierzemy ze sobą do tego więzienia - opór, toksyny, negatywne przekonania, brak wiary, itd.

Emocja żalu powstała po to, by wspomóc nas z oczyszczenia z tych negatywności. Jeśli ją czujemy, oznacza to, że w tym momencie zetknęliśmy z jakąś nieprawdą, kłamstwem na nasz temat.

Niestety dla wielu osób żal i smutek są tak powszechne, że uwierzyli, iż emocja ta jest ceną życia. Wyobrażasz to sobie? Żyjemy, więc czujemy smutek. NIE!

Czujemy smutek, bo nie pozwalamy sobie na życie i utożsamiamy się z czymś, co jest życiu przeciwne!

I właśnie o tym emocja żalu nas informuje. Pytanie - czy posłuchamy samej emocji czy jej interpretacji przez nas niedojrzały umysł (ego)?

Gdy czujemy żal:
- Płaczemy. O tym już mówiłem - łzy symbolizują oczyszczenie. Ale wypływają z oczu. Oczy - czyli to, przez co patrzymy. Oczy to symbol tego, jak postrzegamy siebie, innych, swoje życie. Skoro płyną łzy, emocjonalne oczyszczenie dotyczy naszego postrzegania.
- "Cieknie nam z nosa". Ponownie wypływa z nas płyn. Nos - symbol tego, co CZUJEMY. A więc oczyszczenie dotyczy naszego odczuwania, a może tego, czego się doszukujemy - co próbujemy "zwęszyć" (np. zagrożenia w przyszłości, braku zaufania do kogoś - np. do siebie).
- Kaszlemy, krzyczymy, dławimy się. Czasem w gardle gromadzi się nieprzyjemna, gęsta wydzielina, którą regularnie musimy wypluwać. Usta i gardło - mowa, wyrażanie siebie. Oczyszczenie (i oczywiście blokada) dotyczy tego, co chcemy lub chcieliśmy powiedzieć, wyrazić. Może to oznaczać generalny problem z wyrażaniem emocji, swoich bólów, trosk, tego, co nam nie odpowiada, co nas denerwuje, smuci, czego się wstydzimy. Nie wyrażamy tego POZA SIEBIE, więc gromadzi się w nas i zaczyna nas "zapychać" - blokować i zatruwać.

Mówi się, że:
Umysł oddycha ciałem.

Oraz:
W naszym życiu manifestuje się to, co utrzymujemy w naszym umyśle.

Jeśli są to braki - mamy w naszym życiu braki. Czyli jeśli NIEchcemy - mamy dokładnie to.

Jednak nasze ciało jest wspaniałym mechanizmem, dzięki któremu możemy uświadomić sobie to, co utrzymujemy w naszym umyśle. Właśnie poprzez różne dolegliwości i choroby, które zawsze stanowią symboliczną informację o zgromadzonych toksynach oraz silnej i długiej wierze w różne negatywne przekonania.

Żal to emocja, dzięki której rozpoczyna się wzmocnienie.

Dla terapeuty zajmującym się osobami przebywającymi w depresji płacz takich osób jest bardzo dobrym sygnałem! Gdyż wie wtedy, że jeżeli osoba płacze, zacznie jeść.

Kiedy ostatnio płakałeś i z jakiego powodu? Czy oczyściłeś się, czy raczej utożsamiłeś z tą emocją i zamknąłeś w sobie? Porozmawiamy o tym w następnym artykule.



Pozdrawiam Cię gorąco,
Piotr Kruk

Jeżeli znalazłeś w tym artykule coś dla siebie, masz pytanie lub chcesz się czymś podzielić - poniżej zostaw komentarz!



Zostaw komentarz!

Podziel się tym artykułem!

Napisz komentarz!

Zasubskrybuj
Powiadom mnie o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz

Jak sobie sprytnie poradzić z trwającym żalem po rozstaniu z dziewczyną ?

Podobne Wpisy:
Trochę jaj i trochę na poważnie! :)

Trochę jaj i trochę na poważnie! :)

Witam Cię serdecznie! Święta Wielkanocne to dla mnie doskonała okazja do stworzenia tego krótkiego Wpisu oraz złożenia Ci najserdeczniejszych życzeń. Możliwe, że nigdy się nie poznamy ale wiem dobrze, że jest w Tobie Wielkość. Wiem, gdyż sam jej kiedyś w sobie nie dostrzegałem. A gdy zniknęła ta iluzja, zaczęła ona opadać również z innych ludzi.… Przeczytaj
Wpis!

Dodano:
Komentarze: 0
Co to jest samotność, czy istnieje i dlaczego ludzie „przez nią” cierpią? (Część 2)

Co to jest samotność, czy istnieje i dlaczego ludzie „przez nią” cierpią? (Część 2)

Witam Cię serdecznie! Kontynuujemy temat samotności! Część 1 znajdziesz klikając na linki poniżej: ► Co to jest samotność, czy istnieje i dlaczego ludzie „przez nią” cierpią? (Część 1). Przedstawię w OGROMNYM  skrócie to jak patrzę na życie osoby samotnej w dzisiejszym świecie. Ale zanim się tym zajmiemy, raz jeszcze – odczucie samotności to stan niedojrzałości,… Przeczytaj
Wpis!

Dodano:
Komentarze: 25
„Każdy mówi tylko o sobie” – autor znany

„Każdy mówi tylko o sobie” – autor znany

Witam Cię serdecznie! W tym artykule chciałem wyjaśnić na czym polega istota i ważność dość często używanego przeze mnie stwierdzenia – „Każdy mówi tylko o sobie”. Bowiem pojawiło się bardzo dużo związanego z nim niezrozumienia. A nawet wykorzystywania go „przeciwko mnie”. Wyjaśnię ogromne znaczenie tego faktu, z czego wynika i jakie są konsekwencje niezdawania sobie… Przeczytaj
Wpis!

Dodano:
Komentarze: 19
Cnoty (Część 4) – Wytrwałość, Dobry/uprzejmy, Bycie pomocnym, Pozytywny

Cnoty (Część 4) – Wytrwałość, Dobry/uprzejmy, Bycie pomocnym, Pozytywny

Witam Cię serdecznie! Kontynuujemy temat cnót charakteru! Części 1-3 znajdziesz klikając na linki poniżej: ► Cnoty (Część 1) – Wstęp i szczerość. ► Cnoty (Część 2) – Ciężka praca, Odwaga. ► Cnoty (Część 3) – Moralność, Ciepło, Pracowitość/Pilność, Niefrasobliwość. Po cichu liczę, że dotrze do Czytelników, że zmiana zaczyna się WEWNĄTRZ. Bo świat nie ma… Przeczytaj
Wpis!

Dodano:
Komentarze: 5

WOLNOŚĆ OD PORNO