Rola uzależnień w życiu człowieka

Witam Cię serdecznie! A raczej ho ho ho! :) Tradycyjnie wszystkim, którzy zaglądają na mojego Bloga mniej lub bardziej regularnie i Waszym bliskim, i tak naprawdę wszystkim ludziom – Miłości, bo w niej wszystko jest zawarte i wszystko co dobre wynika właśnie z niej: radość, szczęście, pieniądze, trwałe, głębokie, piękne związki, sukcesy, etc. A czym… Przeczytaj
Wpis!
Witam Cię serdecznie! Kontynuujemy temat chorób charakteru. Części 1-2 znajdziesz klikając na linki poniżej: ► Choroby charakteru (Część 1) ► Choroby charakteru (Część 2) Aby wyleczyć dowolną chorobę, najpierw trzeba w ogóle być świadomym, że ją mamy. Bez użalania się, bez narzekania, bez obwiniania, bez gniewania się. Po prostu to zaobserwować, zaakceptować i dobrać odpowiednie… Przeczytaj
Wpis!
Witam Cię serdecznie! Dziś kontynuujemy temat świadomości Dumy. Części 1-5 znajdziesz klikając na linki poniżej: ► O Emocjach – Duma (Część 1). ► O Emocjach – Duma (Część 2). ► O Emocjach – Duma (Część 3). ► O Emocjach – Duma (Część 4). ► O Emocjach – Duma (Część 5). W tym artykule przedstawię dynamikę… Przeczytaj
Wpis!
Dzisiejszy Wpis dotyczy pewnego zagadnienia, którego zrozumienie jest kluczowe do wprowadzenia dowolnych zmian w swoim życiu bez wkładania w to ogromnego wysiłku. Wszyscy mamy podświadomość… może właściwszym stwierdzeniem będzie, że to najczęściej podświadomość ma nas. Zanim jednak przejdę do pewnych przykrych wniosków, najpierw kilka faktów. Czym jest podświadomość? Podświadomość ma kilka aspektów. Jest między innymi: Przeczytaj
Wpis!
Zaznaczyłeś, że wprost wymiotowałeś uwalniając kiedyś energię oporu i emocji, a ja za to zauważyłem, iż podczas uwalniania mnie skręca (dosłownie) jak opętany, ciśnienie w brzuchu, w klatce piersiowej i po każdej próbie uwolnienia ziewanie po tym mam.
Oznacza to, że masz bardzo dużo stłumionej energii emocji. Głównie żalu, strachu, gniewu, wstydu, winy.
W brzuchu przechowywane jest większość emocjonalnej energetyki.
Z tego też wynika otyłość – ludzie cały czas czują w okolicach brzucha „pustkę”, którą mylą z uczuciem głodu. Dlatego non stop jedzą, by to uczucie zagłuszyć.
A ono nie mija, bo to nie głód, tylko opór stawiany własnej emocjonalności.
Ceną tej pomyłki jest chorobliwa otyłość, rozpasanie żołądka, przez co faktyczny głód staje się coraz trudniejszy do zaspokojenia, a także tworzenie nawyków ucieczkowych od emocji i oporu w jedzenie.
A to tworzy pętlę bardzo poważnego zaniedbywania siebie.