Cnoty (Część 11) – Dojrzały, Odpowiedzialność, Niezawodność/można na nas polegać, Troskliwość
Witam Cię serdecznie! Dzisiejszym artykułem rozpoczynam podróż przez wyższe stany – stany świadomości sprzyjające życiu (a nie ego i życiu tylko przy okazji) i wznoszące nas ponad zwierzęcość. Emocjonalność zasila ego. Emocje są źródłem przeżycia zwierząt. Zwierzęcej świadomości. Zwierzę przestraszone walczy lub ucieka. Zwierzę pogniewane atakuje. Te wpisane w zwierzęcość zachowania ludzie usprawiedliwiali przez tysiąclecia. Nikomu… Przeczytaj
Wpis!
Witam Cię serdecznie! Chcę dzisiaj pokrótce opisać jak wg mnie powinno podchodzić się do porażek, upadków, wtop, błędów, wpadek. W następnych częściach to rozszerzymy. Przede wszystkim konieczna jest zmiana naszego postrzegania tych aspektów. Z jakiego powodu? Bowiem porażki są w życiu nieuniknione! Co więcej – im większy sukces chcemy odnieść, tym więcej błędów musimy popełnić.… Przeczytaj
Wpis!
Ho ho ho! Święta! Jupi! \o/ Dlaczego się cieszę? Bo choinka, prezenty i pełen stół? Nie (nie tylko ;) ). Bo jest to czas, gdy miliony ludzi wybiera kolosalnie wyższe jakości, niż każdego innego okresu w roku. To się da odczuć. Większość ludzi oczarowuje się stroikami, światełkami, itd. i uważają, że to „wprowadza świąteczny klimat”.… Przeczytaj
Wpis!
Kontynuujmy. Na początek tego Wpisu, chcę byś miał świadomość, że w KAŻDYM człowieku, również w Tobie w tej chwili, znajduje się część, która walczy o przeżycie. Chodzi o ego. Jeżeli ego przywiązało się do historii, że nasze dzieciństwo było zmarnowane i przeżyte tak, że nie da się naprawić szkód, nasz umysł i ego będą to… Przeczytaj
Wpis!
Tyson Fury obecny mistrz świata w boksie waga ciężka powiedział ,że od małego ma problemy psychiczne i musi codziennie trenować ,bo inaczej by nie umiał żyć i zapewne popełniłby samobójstwo.Czy to znaczy ,że ucieka od odczuwania w treningi?Czy jest niedojrzały emocjonalnie?
Zapewne ucieka od odczuwania w treningi. Ale czy jest niedojrzały emocjonalnie? Podejrzewam, że jest dojrzalszy od większości ludzi na tej planecie, tylko nie wie co robić z tym, co stłumił przez całe swoje życie. Prawie nikt tego nie wie. Gdyby wiedział, zakładam, że by emocje uwalniał.
Nie znam jego życia ale prawie na pewno jak każdy ma stłumione ogromne ilości emocji i radzi sobie z nimi najlepiej jak potrafi i jak mówiłem – lepiej od przeważającej części populacji.
To pokazuje jak wiele jest różnych sposobów, by radzić sobie z emocjami. Co niestety wyklucza życia spokojne, radosne i naprawdę szczęśliwe. A nie wyklucza to ogromnego sukcesu.
Zapewne jest dojrzalszy od większości ludzi lecz brał narkotyki przez jakiś czas i miał depresje wiec powiedział ,że walczy o życie na treningach.Ludzie którzy mają problemy psychiczne mogą osiągnąć więcej niż pozostali ,bo widzą więcej szczegółow i jak się zawezmą to potrafią osiągnąć sukces lecz z drugiej strony mogą tez łatwo upaść.
Zapewne jest dojrzalszy od większości ludzi lecz brał narkotyki przez jakiś czas i miał depresje wiec powiedział ,że walczy o życie na treningach
Widzisz więc jak boi się emocji – nawet wojownik światowej klasy boi się emocji.
Nie dziwne, że ludzie wolą się zaćpać, zapić na śmierć i masturbować każdego dnia oglądając porno, by nie czuć.
On przynajmniej zbudował sobie karierę i czytałem, że teraz robi dużo dobrego.
Robi co może z bagażem jaki ma.
Daje, podejmuje działanie. Jest więc m.in. o tyle dojrzalszy, że nie rani się, nie użala, nie obwinia, nie utrzymuje nienawiści względem siebie, nie gra małego, biednego robaczka.
Ludzie którzy mają problemy psychiczne mogą osiągnąć więcej niż pozostali ,bo widzą więcej szczegółow i jak się zawezmą to potrafią osiągnąć sukces lecz z drugiej strony mogą tez łatwo upaść.
Którzy ludzie?
Wszystkie problemy psychiczne wrzucasz do jednego worka?
A co to jest problem psychiczny? Czy jest definicja?
Są setki różnych. I mają różne przyczyny, różny przebieg.
Poza tym każdy człowiek jest inny.
Nie wiem o kim mówisz i Ty też – urajasz sobie, fantazjujesz o tym, co pasuje do Twojej wymyślonej wizji świata, która jest jednowymiarowa.
Co pomija 99,9% faktów. Nie mówisz więc w ogóle o rzeczywistości, nie jesteś nawet blisko.
Nie wiem jakie niby szczegóły widzą. I Ty też nie wiesz.
Jakie niby Ty widzisz?
Widzisz tylko swoje projekcje i swoje intencje, o których na razie nie masz pojęcia.
Człowiek widzi co najwyżej to jaką ma intencję, poziom świadomości i stan emocjonalny. O tym nie wiesz nic – ani w swoim przypadku, a tym bardziej o żadnej innej osobie.
„jak się zawezmą to potrafią osiągnąć sukces lecz z drugiej strony mogą tez łatwo upaść” – to zdanie można powiedzieć o każdym człowieku.
Więc nie powiedziałem nic konkretnego. Gadasz. To wszystko co robisz.
A reszta leży. Czeka.