Cnoty (Część 11) – Dojrzały, Odpowiedzialność, Niezawodność/można na nas polegać, Troskliwość
Witam Cię serdecznie! Dziś kontynuujemy temat świadomości Pożądania. Części 1-2 znajdziesz klikając na linki poniżej: ► O Emocjach – Pożądanie (Część 1). ► O Emocjach – Pożądanie (Część 2). Kolejną iluzją ego (umysłu) jest , że jak czegoś nie chce to tego nie dostanie. Więc zaczyna chcieć, pragnąć, co doprowadza do rosnących pragnień, przywiązania do nich,… Przeczytaj
Wpis!
Witam Cię serdecznie! Kontynuujemy temat cnót charakteru! Części 1-7 znajdziesz klikając na linki poniżej: ► Cnoty (Część 1) – Wstęp i szczerość. ► Cnoty (Część 2) – Ciężka praca, Odwaga. ► Cnoty (Część 3) – Moralność, Ciepło, Pracowitość/Pilność, Niefrasobliwość. ► Cnoty (Część 4) – Wytrwałość, Dobry/uprzejmy, Bycie pomocnym, Pozytywny. ► Cnoty (Część 5) – Rozważność,… Przeczytaj
Wpis!
Witam Cię serdecznie! Dziś poruszę temat martwienia się. Na Blogu przedstawiłem już wiele mechanizmów ludzkiej nieświadomości i ego ale uznałem, że najlepiej będzie je przedstawić na konkretnych życiowych przykładach i sytuacjach. Martwienie się jest bardzo popularnym, chorobliwym stanem i idealnie pasuje jako pierwsze, by na nim zaprezentować praktyczność wiedzy z tego Bloga. Czym jest martwienie… Przeczytaj
Wpis!
Serwis Wolność od Porno poświęcony jest problemowi pornografii. – „Problemowi, powiadasz?” – możesz zapytać. – „Tak, problemowi” – odpowiadam bez wahania. Problemowi, ponieważ gołym okiem widać, że w społeczeństwie na płaszczyźnie seksualności dzieje się coś niedobrego. „To postęp! Zmiany!” Gdzie tam postęp! Ale zmiany tak – w najlepszym przypadku prowadzące zbyt wielu ku zaściankowości, dziecinadzie… Przeczytaj
Wpis!
Tyson Fury obecny mistrz świata w boksie waga ciężka powiedział ,że od małego ma problemy psychiczne i musi codziennie trenować ,bo inaczej by nie umiał żyć i zapewne popełniłby samobójstwo.Czy to znaczy ,że ucieka od odczuwania w treningi?Czy jest niedojrzały emocjonalnie?
Zapewne ucieka od odczuwania w treningi. Ale czy jest niedojrzały emocjonalnie? Podejrzewam, że jest dojrzalszy od większości ludzi na tej planecie, tylko nie wie co robić z tym, co stłumił przez całe swoje życie. Prawie nikt tego nie wie. Gdyby wiedział, zakładam, że by emocje uwalniał.
Nie znam jego życia ale prawie na pewno jak każdy ma stłumione ogromne ilości emocji i radzi sobie z nimi najlepiej jak potrafi i jak mówiłem – lepiej od przeważającej części populacji.
To pokazuje jak wiele jest różnych sposobów, by radzić sobie z emocjami. Co niestety wyklucza życia spokojne, radosne i naprawdę szczęśliwe. A nie wyklucza to ogromnego sukcesu.
Zapewne jest dojrzalszy od większości ludzi lecz brał narkotyki przez jakiś czas i miał depresje wiec powiedział ,że walczy o życie na treningach.Ludzie którzy mają problemy psychiczne mogą osiągnąć więcej niż pozostali ,bo widzą więcej szczegółow i jak się zawezmą to potrafią osiągnąć sukces lecz z drugiej strony mogą tez łatwo upaść.
Zapewne jest dojrzalszy od większości ludzi lecz brał narkotyki przez jakiś czas i miał depresje wiec powiedział ,że walczy o życie na treningach
Widzisz więc jak boi się emocji – nawet wojownik światowej klasy boi się emocji.
Nie dziwne, że ludzie wolą się zaćpać, zapić na śmierć i masturbować każdego dnia oglądając porno, by nie czuć.
On przynajmniej zbudował sobie karierę i czytałem, że teraz robi dużo dobrego.
Robi co może z bagażem jaki ma.
Daje, podejmuje działanie. Jest więc m.in. o tyle dojrzalszy, że nie rani się, nie użala, nie obwinia, nie utrzymuje nienawiści względem siebie, nie gra małego, biednego robaczka.
Ludzie którzy mają problemy psychiczne mogą osiągnąć więcej niż pozostali ,bo widzą więcej szczegółow i jak się zawezmą to potrafią osiągnąć sukces lecz z drugiej strony mogą tez łatwo upaść.
Którzy ludzie?
Wszystkie problemy psychiczne wrzucasz do jednego worka?
A co to jest problem psychiczny? Czy jest definicja?
Są setki różnych. I mają różne przyczyny, różny przebieg.
Poza tym każdy człowiek jest inny.
Nie wiem o kim mówisz i Ty też – urajasz sobie, fantazjujesz o tym, co pasuje do Twojej wymyślonej wizji świata, która jest jednowymiarowa.
Co pomija 99,9% faktów. Nie mówisz więc w ogóle o rzeczywistości, nie jesteś nawet blisko.
Nie wiem jakie niby szczegóły widzą. I Ty też nie wiesz.
Jakie niby Ty widzisz?
Widzisz tylko swoje projekcje i swoje intencje, o których na razie nie masz pojęcia.
Człowiek widzi co najwyżej to jaką ma intencję, poziom świadomości i stan emocjonalny. O tym nie wiesz nic – ani w swoim przypadku, a tym bardziej o żadnej innej osobie.
„jak się zawezmą to potrafią osiągnąć sukces lecz z drugiej strony mogą tez łatwo upaść” – to zdanie można powiedzieć o każdym człowieku.
Więc nie powiedziałem nic konkretnego. Gadasz. To wszystko co robisz.
A reszta leży. Czeka.